Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS): Základ úspechu v modernom podnikaní

Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS): Základ úspechu v modernom podnikaní
Článok B2B Blog |

V digitalizovanom svete je komunikácia kľúčovou súčasťou nielen bežného života, ale aj podnikania. S nárastom využívania vzdialených pracovných tímov a geograficky rozptýlených pobočiek firiem je dôležité mať spoľahlivý a bezpečný spôsob prenosu hlasu. A tu vstupuje na scénu Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS), moderné riešenie, ktoré zjednocuje hlasovú komunikáciu a poskytuje organizáciám množstvo výhod. Platforma HVPS je postavená na riešení Cisco BroadWorks (BroadSoft) a umožňuje využívať aj technológie VoLTE a VoWiFi. V nasledujúcich riadkoch vám predstavím hlavné výhody, ktoré prináša Hlasová virtuálna privátna sieť a aj to, prečo sa stáva neoddeliteľnou súčasťou moderných podnikov.

Bezpečnosť: Jednou z najväčších výhod Hlasovej virtuálnej privátnej siete je zvýšená bezpečnosť komunikácie. Pri vybraných typoch HVPS máme v našej sieti hovory pod kontrolou a vieme garantovať ich kvalitu. To zaisťuje, že hlasové hovory sú chránené pred neoprávneným prístupom a zvyšuje dôvernosť a integritu dôležitých informácií.

Kvalita služieb: Hlasová virtuálna privátna sieť zaručuje vysokú kvalitu služieb pre hlasovú komunikáciu. Vďaka oddelenému prenosu hlasových dát od ostatných dátových tokov v sieti je možné minimalizovať oneskorenie a skreslenie hlasových hovorov. Toto zlepšenie kvality hlasu znamená jasnú a bezproblémovú komunikáciu medzi zamestnancami a zákazníkmi bez ohľadu na geografickú vzdialenosť.

Spoľahlivosť a dostupnosť: Vysoká úroveň spoľahlivosti a dostupnosti je dôležitou súčasťou HVPS. Sieťová infraštruktúra je navrhnutá tak, aby minimalizovala výpadky a umožnila kontinuálnu komunikáciu.

Centralizované riadenie: Hlasová virtuálna privátna sieť umožňuje centrálne riadenie hlasových služieb pre celú organizáciu. Správcovia sietí majú prístup k nástrojom a rozhraniam, ktoré umožňujú monitorovanie a správu hlasových komunikácií. Toto centralizované riadenie umožňuje jednoduché konfigurovanie a aktualizácie siete, čo výrazne znižuje náklady a zlepšuje efektivitu správy sietí.

Škálovateľnosť a flexibilita: Hlasová virtuálna privátna sieť prostredníctvom platformy Cisco BroadWorks je flexibilným riešením, ktoré sa jednoducho prispôsobí rastúcim potrebám organizácie. S možnosťou pridávania a odstraňovania používateľov a pobočiek môže organizácia jednoducho rozširovať svoju hlasovú infraštruktúru podľa svojich požiadaviek. To umožňuje podnikom rýchlo reagovať na zmeny a rásť bez väčších obmedzení.

Hlasová virtuálna privátna sieť prináša množstvo výhod pre organizácie, ktoré sa zameriavajú na bezpečnú, spoľahlivú a vysoko kvalitnú hlasovú komunikáciu. HVPS zákazníci využívajú zároveň rôzne služby, ktoré im zabezpečujú zjednodušenie komunikácie so zákazníkmi, ale aj uľahčenie práce v rámci ich spoločnosti. A v neposlednom rade naše portfólio plánujeme rozšíriť o ďalšiu službu - Nahrávanie hovorov, ktoré už pripravujeme.

V aktuálnej konkurencii a náročnom prostredí komunikácie je hlasová virtuálna privátna sieť pre organizácie nevyhnutným nástrojom, ktorý im pomáha dosiahnuť úspech a efektívne riadiť svoju komunikáciu. Pre podniky, ktoré sa snažia posilniť svoju komunikačnú infraštruktúru a zlepšiť produktivitu zamestnancov, je HVPS významným krokom vpred. Investícia do tejto technológie môže priniesť dlhodobé výhody a podporiť rast a úspech aj Vášho podnikania.

ilustračný obrázok k článku: Počet kybernetických útokov narastá. Ako sa môžu firmy chrániť?

Počet kybernetických útokov narastá. Ako sa môžu firmy chrániť?

Video Bezpečnosť |

Kybernetické hrozby sa neustále menia a útočníci používajú čoraz sofistikovanejšie metódy na prekonanie bezpečnostných opatrení. Napriek tomu najmä obzvlášť zraniteľné menšie firmy na Slovensku stále podceňujú investície do ochrany svojich systémov. Vzhľadom na narastajúci počet kybernetických útokov je nevyhnutné, aby zaviedli efektívne opatrenia na ochranu svojich dát. Aké sú najväčšie dopady takýchto útokov a ako sa môžu firmy proti nim chrániť? Aké zmeny v kybernetickej bezpečnosti by mali firmy zaviesť, aby minimalizovali riziká? Ako do celého vstupuje umelá inteligencia? Toto všetko a ešte viac sa dozviete vo videorozhovore s naším kolegom Gabrielom Dzanom.

ilustračný obrázok k článku: Konektivita budúcnosti je tu: Čo prinesie 5G Standalone pre firmy?

Konektivita budúcnosti je tu: Čo prinesie 5G Standalone pre firmy?

Technológie/SMART |

Predstavte si budúcnosť, kde roboty vo fabrikách okamžite reagujú na zmenu objednávok, lekári operujú pacientov cez obrazovku bez rizika oneskorenia a obrovské priemyselné komplexy fungujú bez káblov – spoľahlivo a efektívne. Už si nemusíte len predstavovať. Táto budúcnosť je na Slovensku realitou vďaka technológii 5G Standalone (SA), ktorú Orange ako prvý prináša aj slovenským firmám pod názvom 5G+.

ilustračný obrázok k článku: Riešiť kybernetický útok reaktívne je neskoro

Riešiť kybernetický útok reaktívne je neskoro

Video Bezpečnosť |

Lukáš Urbanovský, marketingový manažér Orange Slovensko v rozhovore pre Techbox prezradil, ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi, ale aj ako sa vyhnúť stratám peňazí a dát. Vo videu sa tiež dozviete viac o trendoch ako AI, IoT, či kedy sa začať zaujímať o kyberbezpečnosť a ako Orange komplexne pristupuje k bezpečnosti od edukácie zamestnancov až po monitoring infraštruktúry.