Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom

Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom
Článok B2B Blog |

Zabezpečte svoju firmu pred kybernetickými hrozbami a nečakanými výpadkami s našimi komplexnými riešeniami IT infraštruktúry. Objavte naše riešenia.

Riešenie firemnej IT infraštruktúry a bezpečnosti dnes vyžaduje komplexný prístup, ktorý presahuje jednotlivé izolované kroky. Ide o kombináciu služieb a opatrení, ktoré sa vzájomne prelínajú a poskytujú firme maximálnu bezpečnosť a spoľahlivosť.

Dávno sú preč časy, keď stačilo umiestniť servery niekam do kúta hocijakej miestnosti a použiť štandardný firewall na zabezpečenie siete, ktorý vyvolával pocit všemocnej bezpečnosti.

Dnes musíme klásť dôraz aj na fyzickú bezpečnosť a ochranu priestorov, kde sa nachádza firemná infraštruktúra. Jedným z optimálnych riešení je presun kritickej infraštruktúry do profesionálneho dátového centra. Zanedbanie komplexného pohľadu na tieto činnosti môže mať až fatálne následky v podobe nedostupnosti pre zákazníkov, straty dôveryhodnosti, úniku údajov až po nemožnosť vykonávať samotnú činnosť.

Súčasná éra nám ponúka možnosť virtualizovať infraštruktúru a nahradením fyzických zariadení virtuálnymi servermi zvýšiť flexibilitu a efektivitu.

V oblasti sieťovej bezpečnosti sa musíme presunúť z tradičného modelu “otvárania a zatvárania dverí“ do sféry kontroly a analýzy internetovej „premávky“, ktorá smeruje do a z firemnej siete a následne vykonať primerané opatrenia. Táto zmena umožňuje lepšiu ochranu voči DDoS útokom, phishingu, mallwaru a iným hrozbám. Kategorizácia IP adries, IDS/IPS by mala byť štandardnou súčasťou opatrení na zvýšenie bezpečnosti a zabezpečenie funkčnosti.

Všetky komponenty je potrebné správne poprepájať, zabezpečiť internetovú a dátovú konektivitu, a to je oblasť, v ktorej telekomunikačné spoločnosti, ako je naša, zohrávajú kľúčovú úlohu.

Naše služby sú navrhnuté a nastavené tak, aby zabezpečili vašu firmu komplexným riešením. Sme pripravení vám pomôcť s definovaním potrieb, návrhom, zmigrovaním, nastavením a prevádzkou IT infraštruktúry a bezpečnosti. Kvalita a komplexnosť poskytovateľa sa ukáže podľa rozsahu problematiky, ktorú je schopný zabezpečiť.

Veríme, že tento článok vám poskytol užitočné informácie o dôležitosti efektívneho zabezpečenia IT infraštruktúry pre vašu spoločnosť.

Ak máte otázky, alebo potrebujete konzultáciu, neváhajte nás kontaktovať. Orange Slovensko disponuje potrebným technologickým a odborným zázemím a naši odborníci sú pripravení poskytnúť vám všetky uvedené a mnohé ďalšie služby, s ktorými budete pripravení čeliť každodenným výzvam vo vašom podnikaní.

ilustračný obrázok k článku: Počet kybernetických útokov narastá. Ako sa môžu firmy chrániť?

Počet kybernetických útokov narastá. Ako sa môžu firmy chrániť?

Video Bezpečnosť |

Kybernetické hrozby sa neustále menia a útočníci používajú čoraz sofistikovanejšie metódy na prekonanie bezpečnostných opatrení. Napriek tomu najmä obzvlášť zraniteľné menšie firmy na Slovensku stále podceňujú investície do ochrany svojich systémov. Vzhľadom na narastajúci počet kybernetických útokov je nevyhnutné, aby zaviedli efektívne opatrenia na ochranu svojich dát. Aké sú najväčšie dopady takýchto útokov a ako sa môžu firmy proti nim chrániť? Aké zmeny v kybernetickej bezpečnosti by mali firmy zaviesť, aby minimalizovali riziká? Ako do celého vstupuje umelá inteligencia? Toto všetko a ešte viac sa dozviete vo videorozhovore s naším kolegom Gabrielom Dzanom.

ilustračný obrázok k článku: Konektivita budúcnosti je tu: Čo prinesie 5G Standalone pre firmy?

Konektivita budúcnosti je tu: Čo prinesie 5G Standalone pre firmy?

Technológie/SMART |

Predstavte si budúcnosť, kde roboty vo fabrikách okamžite reagujú na zmenu objednávok, lekári operujú pacientov cez obrazovku bez rizika oneskorenia a obrovské priemyselné komplexy fungujú bez káblov – spoľahlivo a efektívne. Už si nemusíte len predstavovať. Táto budúcnosť je na Slovensku realitou vďaka technológii 5G Standalone (SA), ktorú Orange ako prvý prináša aj slovenským firmám pod názvom 5G+.

ilustračný obrázok k článku: Riešiť kybernetický útok reaktívne je neskoro

Riešiť kybernetický útok reaktívne je neskoro

Video Bezpečnosť |

Lukáš Urbanovský, marketingový manažér Orange Slovensko v rozhovore pre Techbox prezradil, ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi, ale aj ako sa vyhnúť stratám peňazí a dát. Vo videu sa tiež dozviete viac o trendoch ako AI, IoT, či kedy sa začať zaujímať o kyberbezpečnosť a ako Orange komplexne pristupuje k bezpečnosti od edukácie zamestnancov až po monitoring infraštruktúry.