Kybernetické hrozby a bezpečnostné riziká pribúdajú

Kybernetické hrozby a bezpečnostné riziká pribúdajú
Podcast Bezpečnosť |

Útočníci dnes už vedia, že do firmy sa najľahšie infiltrujú cez jej najslabší článok, ktorým sú laickí používatelia. Hrozieb navyše neubúda, ale ich počet rastie z mesiaca na mesiac. Nevyhýbajú sa už ani malým a stredným firmám.

Útočníci dokážu držať krok s firmami, ktoré sa, naopak, starajú o bezpečnosť. Hrozieb aj preto každým rokom pribúda. Pred piatimi rokmi boli terčom útočníkov najmä veľké spoločnosti, dnes sú to už aj laici a malé a stredné firmy. Celý tento segment hrozieb sa navyše automatizuje. Malé množstvo ľudí tak vie útočiť na veľké množstvo firiem alebo laikov.

"Evidujeme až 100-percentný nárast kybernetických hrozieb z mesiaca na mesiac."

Ekosystém firmy tvoria aj laici, takže tak, ako sú ohrození oni, je ohrozená aj firma. Preto by si mala každá firma zabezpečiť určitú bezpečnostnú politiku a na prvom mieste by malo byť vzdelávanie zamestnancov. Až 94 % hrozieb pochádza z e‑mailových klientov a do firmy sa dostanú cez bežných ľudí.

Viac sa dozviete v podcaste.

Juraj Šlesar, manažér pre B2B, Orange Slovensko
5 tipov, ako využiť Microsoft Copilot na zefektívnenie vašej práce

5 tipov, ako využiť Microsoft Copilot na zefektívnenie vašej práce

Článok Technológie/SMART |

Predstavte si osobného asistenta, ktorý dokáže z chaosu každodenných úloh vytvoriť efektívny systém. Taký je Microsoft Copilot, integrovaný priamo do aplikácií balíka Microsoft 365. Orange je tu, aby podporil vaše podnikanie a pomohol vám naplno využiť potenciál Copilota – od automatizácie rutinných úloh až po kreatívnu podporu pri tvorbe dokumentov. Objavte, ako tento asistent na báze umelej inteligencie mení pravidlá hry v modernom biznise.

Biznis konektivita ako kľúčový prvok podnikania: Na čo sa zamerať pri výbere a zabezpečení

Biznis konektivita ako kľúčový prvok podnikania: Na čo sa zamerať pri výbere a zabezpečení

Článok Bezpečnosť |

Biznis konektivita už dávno nie je len výhodou, ale nevyhnutnou súčasťou úspešného podnikania. V dnešnom digitálnom svete, kde sa informácie šíria neuveriteľnou rýchlosťou, je spoľahlivé a najmä bezpečné pripojenie k internetu a vnútrofiremným systémom absolútnou nevyhnutnosťou.

DDoS útoky: Čo sú a ako sa voči nim chrániť

DDoS útoky: Čo sú a ako sa voči nim chrániť

Článok Bezpečnosť |

DDoS útoky (Distributed Denial of Service) sú jednou z najväčších hrozieb pre internetovú infraštruktúru. Ich cieľom je zahltiť sieť alebo systém obrovským množstvom falošných požiadaviek, čím sa legitímnym používateľom zablokuje prístup k službám. Tento typ útoku bol kedysi dostupný len pre skúsených hackerov, dnes si však DDoS útok môžete doslova objednať na internete.