Kybernetické hrozby a bezpečnostné riziká pribúdajú

Kybernetické hrozby a bezpečnostné riziká pribúdajú
Podcast Bezpečnosť |

Útočníci dnes už vedia, že do firmy sa najľahšie infiltrujú cez jej najslabší článok, ktorým sú laickí používatelia. Hrozieb navyše neubúda, ale ich počet rastie z mesiaca na mesiac. Nevyhýbajú sa už ani malým a stredným firmám.

Útočníci dokážu držať krok s firmami, ktoré sa, naopak, starajú o bezpečnosť. Hrozieb aj preto každým rokom pribúda. Pred piatimi rokmi boli terčom útočníkov najmä veľké spoločnosti, dnes sú to už aj laici a malé a stredné firmy. Celý tento segment hrozieb sa navyše automatizuje. Malé množstvo ľudí tak vie útočiť na veľké množstvo firiem alebo laikov.

"Evidujeme až 100-percentný nárast kybernetických hrozieb z mesiaca na mesiac."

Ekosystém firmy tvoria aj laici, takže tak, ako sú ohrození oni, je ohrozená aj firma. Preto by si mala každá firma zabezpečiť určitú bezpečnostnú politiku a na prvom mieste by malo byť vzdelávanie zamestnancov. Až 94 % hrozieb pochádza z e‑mailových klientov a do firmy sa dostanú cez bežných ľudí.

Viac sa dozviete v podcaste.

Juraj Šlesar, manažér pre B2B, Orange Slovensko
ilustračný obrázok k článku: Počet kybernetických útokov narastá. Ako sa môžu firmy chrániť?

Počet kybernetických útokov narastá. Ako sa môžu firmy chrániť?

Video Bezpečnosť |

Kybernetické hrozby sa neustále menia a útočníci používajú čoraz sofistikovanejšie metódy na prekonanie bezpečnostných opatrení. Napriek tomu najmä obzvlášť zraniteľné menšie firmy na Slovensku stále podceňujú investície do ochrany svojich systémov. Vzhľadom na narastajúci počet kybernetických útokov je nevyhnutné, aby zaviedli efektívne opatrenia na ochranu svojich dát. Aké sú najväčšie dopady takýchto útokov a ako sa môžu firmy proti nim chrániť? Aké zmeny v kybernetickej bezpečnosti by mali firmy zaviesť, aby minimalizovali riziká? Ako do celého vstupuje umelá inteligencia? Toto všetko a ešte viac sa dozviete vo videorozhovore s naším kolegom Gabrielom Dzanom.

ilustračný obrázok k článku: Konektivita budúcnosti je tu: Čo prinesie 5G Standalone pre firmy?

Konektivita budúcnosti je tu: Čo prinesie 5G Standalone pre firmy?

Technológie/SMART |

Predstavte si budúcnosť, kde roboty vo fabrikách okamžite reagujú na zmenu objednávok, lekári operujú pacientov cez obrazovku bez rizika oneskorenia a obrovské priemyselné komplexy fungujú bez káblov – spoľahlivo a efektívne. Už si nemusíte len predstavovať. Táto budúcnosť je na Slovensku realitou vďaka technológii 5G Standalone (SA), ktorú Orange ako prvý prináša aj slovenským firmám pod názvom 5G+.

ilustračný obrázok k článku: Riešiť kybernetický útok reaktívne je neskoro

Riešiť kybernetický útok reaktívne je neskoro

Video Bezpečnosť |

Lukáš Urbanovský, marketingový manažér Orange Slovensko v rozhovore pre Techbox prezradil, ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi, ale aj ako sa vyhnúť stratám peňazí a dát. Vo videu sa tiež dozviete viac o trendoch ako AI, IoT, či kedy sa začať zaujímať o kyberbezpečnosť a ako Orange komplexne pristupuje k bezpečnosti od edukácie zamestnancov až po monitoring infraštruktúry.